Reakcja ONZ na wyrok dla izraelskiego żołnierza
Izrahell, Bliski Wschód, żydowskie władze i lobby w krajach okupowanych przez Syjonistyczne Okupacyjne Rządy

Posty: 1   •   Strona 1 z 1
Avatar użytkownika
krzysiek4
Przyjaciel
 
Posty: 2711
Dołączył(a): poniedziałek, 27 sty 2014, 17:58
Lokalizacja: Peloponez

Reakcja ONZ na wyrok dla izraelskiego żołnierza

przez krzysiek4 » niedziela, 26 lut 2017, 17:25

Obrazek
ONZ uważa „za zbyt pobłażliwy” wyrok wyniesiony izraelskiemu żołnierzowi Elorowi Azarii, który dobił rannego i rozbrojonego wcześniej Palestyńczyka, biorącego udział w napaści z nożem na izraelskich żołnierzy. Powiedziała o tym na briefingu w piątek rzeczniczka Zarządu ONZ ds. Praw Człowieka Ravina Shamdasani.


https://youtu.be/tvBH671uoDE„Jesteśmy głęboko zaniepokojeni pobłażliwym wyrokiem, który wyniósł sąd wojskowy Tel Awiwu w tym tygodniu wobec izraelskiego żołnierza, który był oskarżony o nielegalne zabójstwo rannego Palestyńczyka, tym samym dokonał on samosądu na nieuzbrojonym człowieku, nie stanowiącym zagrożenia” – powiedziała.

Incydent, który był powodem dla wydania wyroku, miał miejsce w marcu zeszłego roku na Zachodnim Brzegu Jordanu i został nagrany na wideo. Na nagraniu widać, jak Azaria wystrzelił w Palestyńczyka, kiedy ten, już ranny, leżał na ziemi, unieszkodliwiony po ataku z nożem na izraelskich żołnierzy. Jeszcze jeden Palestyńczyk, który brał udział w ataku, został zabity. Ranny został jeden z żołnierzy. Później izraelska policja wojskowa zatrzymała żołnierza, a sąd uznał go za winnego niezaplanowanego zabójstwa. Azaria został skazany na 18 miesięcy więzienia i zdegradowanie na niższy stopień.

Zdaniem Zarządu ONZ ds. Praw Człowieka wyrok wyraźnie kontrastuje z decyzjami, jakie podejmowały sądy odnośnie innych, mniej znaczących spraw, szczególnie wobec palestyńskich dzieci, które skazano na ponad 3 lata pozbawienia wolności za to, że rzucały kamieniami w samochody.

„Ta sprawa może naruszyć zaufanie wobec systemu prawnego i umocnić bezkarność” – podkreśliła Shamdasani.

Sprawa Azarii wywołała rozłam w izraelskim społeczeństwie. Przed budynkiem dowodzenia, gdzie odczytywano werdykt, doszło do przepychanek między zwolennikami Azarii i policją.

https://pl.sputniknews.com/swiat/201702 ... z-sputnik/-
Co­kol­wiek będzie, co­kol­wiek się sta­nie, Jed­no wiem tyl­ko: spra­wied­li­wość będzie, Jed­no wiem tyl­ko: Pol­ska zmartwychwstanie.

Posty: 1   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Teraz jest piątek, 15 gru 2017, 06:35