David Bowie, duchowy uczeń Aleistera Crowleya.
Żydowski Nowy Porządek Świata już jest i działa. Niektórzy ludzie uważają NWO za dyktaturę która ma dopiero nadejść - i jest to poważny błąd. Ponieważ owa globalna dyktatura już istnieje, a chipy pod naszą skórą to jest jej ostatnie stadium. W tym dziale wszyscy bez względu na orientację polityczną, religijną i narodowościową łączą się we wspólnej sprawie i działają niczym jedność. Jest to jedyna droga przeciwstawienia się i przeciwdziałania globalnemu łagru pod szyldem NWO

Posty: 1   •   Strona 1 z 1
artur188
Bywalec
 
Posty: 350
Dołączył(a): środa, 11 mar 2015, 21:12

David Bowie, duchowy uczeń Aleistera Crowleya.

przez artur188 » wtorek, 19 sty 2016, 08:05

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

David Bowie, duchowy uczeń Aleistera Crowleya.

Czarna Gwiazda Okultyzmu.

“Blackstar”, jest łabędzim śpiewem, tajemniczym zakończeniem kariery Davida Bowie, masona, mistyka, czarnego mesjasza i deprawatora życia społecznego.

Blackstar, jest przepełniony ezoteryczną symboliką, tak jak wszystkie płyty w karierze tego masońskiego artysty.

Bardzo niewielu artystów, może pochwalić się tak długą i trwałą karierą w przemyśle muzycznym. Kilkadziesiąt lat pracy, 28 wydanych albumów, a także prace nad propagacją częstotliwości 440 Hz w przemyśle muzycznym.

( W 1953 roku International Standards Organization (ISO -https://pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C4%99dzynarodowa_Organizacja_Normalizacyjna) , czyli Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna wprowadziła standaryzacji częstotliwości-https://en.wikipedia.org/wiki/A440 (pitch_standard)) dla muzyki do wyżej wymienionej częstotliwości.)

Przez dziesiątki lat, Bowie migrował pomiędzy różnymi gatunkami muzyki, otaczając się nieziemską aurą.

Dzięki ciężkiej pracy, Bowie stał się muzycznym mistrzem, wstępującym w roli gnostyckiego Chrystusa, który osiagnął wysoki poziom oświecenia.

To oświecenie, przyniosło za sobą negatywne skutki dla jego fanów, ponieważ Bowie przejął role mesjasza, proroka przekazującego komunikaty dla całej ludzkości … Komunikaty podprogowe zawarte w muzyce towarzyszyły przesłaniom, magii słów i obrazom …

Może się wydawać, że dziwactwa Bowiego były winą narkotyków i rock and rollowemu stylowi życia, jednak tak naprawdę uwypuklały jego obsesyjne zainteresowanie okultyzmem. Interesowała go skrajna mieszanka okultyzmu wschodnio-zachodniego.

David Bowie, urodził się jako David Robert Jones w 1947 roku, i jest postrzegany przez niektórych jako swego rodzaju “człowiek renesansu”, którego “uniwersalna” profesja, była próbą pokazania szczytu ewolucji, do której dochodzą wybrani członkowie społeczeństwa - okultyści służący idei kastowej …

W przeciwieństwie do większości okultystów (Jay Z, Beyoncé, Katty Perry …), Bowie posiadał duże bogactwo środków wyrazu, uznanie krytyków, przenikliwą inteligencję i trwałą urodę.

Wydaje się, iż sprzedał dusze aby osiągnąć status bożka. W swoich tekstach, teledyskach Bowie jest strasznie faustyczno/ mefistofeliczny.

Wielu fanom wydawało się, że apogeum jego popularności, sukcesu nie obyło się bez pozaziemskiej pomocy.

Niemniej jednak, nie można zapomnieć o tym, że Bowie zbudował swoją publiczną osobowość, z różnych części małych puzzli, które są podstawą współczesnego okultyzmu.

W trakcie swojej kariery, Bowie często nie przemawiał swoim głosem. Przez Bowie jako medium, przemawiało wiele osób i demonów wykorzystujących artystę, jak maszynę do przenoszenia komunikatów pomiędzy wymiarami.

Te komunikaty miały głębokie okultystyczne przesłanie …

“Tylko kobiety klęczą i się uśmiechają
W centrum tego wszystkiego
Twoje oczy

W rezydencji Ormen
Stoją osamotnione świece
W centrum tego wszystkiego
Twoje oczy

Coś się stało w dniu, w którym umarł
Duch podrósł i osunął się na bok
Ktoś inny zajął jego miejsce i odważnie zawołał
Jestem Czarną Gwiazdą, jestem Czarną Gwiazdą!

Ileż razy anioły upadały
Ileż ludzi kłamie zamiast mówić
On stanął na świętej ziemi i zawołał głośno do tłumu:
Jestem Czarną Gwiazdą, jestem Czarną Gwiazdą, nie jestem Gangsterem”

Ostatni album Bowiego ,Blackstar nie jest wyjątkiem. W rzeczywistości, jest to “skrupulatnie zaplanowany”, ostatni rozdział “Księgi Bowiego”.

Aby zrozumieć wymiar jego pracy, mistycyzmu i okultyzmu trzeba zrozumieć niektóre z jego piosenek i teledysków.

Okultyzm Bowiego

Jeśli trzeba wybrać przykład, który trafnie odda ,nam a właściwie podsumuje okultyzm Davida Bowiego, wystarczy jeden tekst :

“Jestem bliżej Złotego Świtu.
Zanurzony w crowleyowskim uniformie symboliki. Żyję w niemym filmie
Fotografując święte królestwo Himmlera. Rzeczywistości marzeń
Czerpiąc z wystrzępionej dziury
Boję sie celu.

I nie mam już siły ,No nie mam już siły
Jestem przekreconą nazwą oczu Garbo. Żyjącym dowodem kłamstw Churchilla.

Jestem przeznaczeniem
Rozdarty pomiędzy światłością, a mrokiem .Gdzie inni widzą swoje cele
Boska symetrię .Czy powinienem pocałować kieł żmii .Albo obwieścić głośno śmierć człowieka .Tonę w ruchomych piaskach mojej myśli
Nie mając już sił.

Nie wierz w siebie. Nie oszukuj się z wiary. Wiedza przychodzi z uwolnieniem poprzez śmierć.

Nie jestem prorokiem, ani człowiekiem epoki kamienia. Po prostu śmiertelnikiem z potencjałem nadczłowieka. Żyję .Jestem skazany na korzystanie z logiki Homo Sapiens.
Nie mogę oderwać oczu od wielkiego zbawienia. Bzdur wiary. Jeśli nie wyjaśniam tego, co powinieneś wiedzieć. Możesz mi o tym wszystkim powiedzieć. Na następnym filmie z Bardot .Tonę w ruchomych piaskach mojej myśli. A ja nie mam już siły

Nie wierz w siebie. Nie oszukuj się z wiary. Wiedza przychodzi z uwolnieniem poprzez śmierć.”

(Złoty Świt i Aleister Crowley - http://newspaper.hvs.pl/hermetyczny-zakon-zlotego-brzasku-podstawy-wiedzy-rzad-globalny/, Churchill -newspaper.hvs.pl/wielka-kabala-i-kontrola-umyslow/

W tych kilku linijkach, Bowie ujawnia źródło swej ezoterycznej wizji świata, jest nim tajne bractwo, Złotego Brzasku.

“Złoty Świt jest tajnym stowarzyszeniem, ukoronowaniem chwały okultystycznego ożywienia. Tego typu stowarzyszenia były mieszanką mistyki babilońskiej, okultyzmu wschodniego, kabały, astralnych podróży, magii, jogi i komunikowania się aniołami i demonami … Do ostatniej komunii konieczne było opróżnienie umysłu, aby zrobić miejsce dla nieznanego… ”

Ku nieznanemu

Kiedy Bowie stwierdza w swoim tekście, że jest “zanurzony w mundurze/uniformie Crowleya”, to odnosi się do Aleistera Crowleya, okultysty, który był członkiem Złotego Świtu i założycielem OTO (Ordo Templi Orientist).

Aleistera Crowleya był zafascynowany magią seksu, czarną magią, filozofią i thelemą …([url=http://newworldorder.blog.pl/2013/05/01/new-age-zjednoczenie-religijne-poprzez-okultyzm-poganski/[/url]) , [url=http://ligaswiatowa.hvs.pl/seksualna-magia-illuminatow-magow-rozokrzyzowcow/]http://ligaswiatowa.hvs.pl/seksualna-magia-illuminatow-magow-rozokrzyzowcow/[/url])

Magia i jej techniki zostały spopularyzowane przez pisma Aleistera Crowleya, stając się kanonem dzisiejszego światopoglądu elit. Na jednym ze zdjęć widzimy Bowiego w rytualnym stroju aspiranta (członka) OTO.

Bowie :

“Moja nadrzędny interes leży w kabale i Crowleyismie. Cały ciemny i raczej przerażający świat (śmiech), leży po jednej stronie mózgu, podczas gdy druga strona tego samego narządy nie ma o tym pojęcia … ”

“ W tym kontekście nie istnieje pojęcie dewiacji, zła moralnego…”

“Interesuje mnie egiptologia, mistycyzm i kabała …”

“ … życie, nie zostanie przekształcone w tym dziwacznym nihilistycznym świecie fantazji… Zbliżająca się kara, przybierze postać mitologicznego totalitaryzmu ”.

David Bowie, w czasie spotkania z Seanem Eganem (1983 r).

W 1969 roku Bowie wydał singiel Space Oddity, który został sprytnie zaprezentowany zaledwie dziewięć (9) dni przed księżycowym lądowaniem Apollo II, dzięki czemu jest nieoficjalnym tematem tego “historycznego wydarzenia”.

http://youtu.be/KaOC9danxNo

Bohaterem piosenki jest major Tom, astronauta, który rozpłynął się w przestrzeni i którego ostateczny los wciąż nie jest znany. Piosenka rzeczywiście kończy się słowami:

“Kontrola lotu do majora Toma
Tracisz zasięg (twój obwód jest zepsuty), coś jest nie tak!
Czy mnie słyszysz, majorze Tom?


Tutaj dryfuję wokół mojej blaszanej puszki. Daleko ponad Księżycem
Planeta Ziemia jest niebieska
I nic nie mogę zrobić…”

Space Oddity

Jest czerwiec 1969 roku. Świat widział już „Odyseję kosmiczną 2001”, lecz lot Apolla 11 ma się odbyć dopiero za kilka dni. Nieznany nikomu Brytyjczyk ukrywający się pod pseudonimem Bowie realizuje jedną z najdziwniejszych piosenek wszech czasów, stosownie do treści, a także w nawiązaniu do filmu Kubricka zatytułowaną „Space Oddity”.

Trudno w kilku słowach oddać to, co się tam dzieje. W teledysku widzimy brzydkiego, androgynicznego Bowiego, ucharakteryzowanego na o wiele starszego niż 22 lata, człowieka.

Każdy jego gest, oraz każde hipnotyczne spojrzenie są jednak zagrane z wyrafinowaniem godnym najlepszych aktorów filmowych. Bowie śpiewa o Majorze Tomie, który w swym przypominającym metalową puszkę pojeździe kosmicznym rusza na podbój nieznanego.

Wspaniałe jest, rosnące napięcie przed lotem, a potem ekstaza po starcie, gdy Tom wygłasza swe pierwsze słowa do bazy na Ziemi, a na twarzy Bowiego po raz pierwszy i jedyny pojawia się nikły uśmiech.

Wstrząsająca jest również puenta, gdy tuż przed urwaniem się kontaktu z Ziemią astronauta wypowiada swe ostatnie słowa: „Choć przebyłem sto tysięcy mil, to czuję jakbym stał w miejscu i wydaje mi się, że mój statek kosmiczny sam wie którędy lecieć.
Powiedzcie mojej żonie, że bardzo ją kocham”.

Bowie, śpiewając te wersy, chwyta się ręką za głowę, wyrażając ostateczne zrezygnowanie nad swym losem.

Piosenka stała się bardzo popularna po tym jak ekipa Apollo 11 dotarła na Księżyc. Ale to nie był koniec historii Majora Toma. W 1980 roku, znalazłszy się w dołku po problemach z narkotykami i dystrybucją swej pływy „Low” , Bowie nagrał piosenkę „Ashes to Ashes” z najdroższym w tamtym momencie teledyskiem, kosztującym ćwierć miliona funtów i zawierającym takie nowinki jak trzymany w dłoniach tablet, na którym wyświetla się postać „drugiego” Bowiego.

http://youtu.be/CMThz7eQ6K0

Słyszymy tam tekst, że baza na Ziemi otrzymała wiadomość od Majora Toma, że ma się dobrze i pyta czy oni również dobrze się mają. Chwilę później pada stwierdzenie, że Major był narkomanem. Całość nabiera autobiograficznego zabarwienia i nie ma raczej wątpliwości, że Bowie utożsamiał się z “wymyśloną” 11 lat wcześniej postacią.

Na poziomie ezoterycznym Major Tom reprezentuje wniebowstąpienie śmiertelników wobec boskości. Interpretacja, ta została potwierdzona w teledysku do piosenki Blackstar w 2015 r.

Ziggy Stardust (https://en.wikipedia.org/wiki/The_Rise_and_Fall_of_Ziggy_Stardust_and_the_Spiders_from_Mars

Jest to glam-rockowy album koncepcyjny, opowiadający historię kosmity Ziggy'ego Stardusta, który przybywa na Ziemię ze swoją grupą i staje się gwiazdą rocka.

Dwa albumy Ziggyego Stardusta wskazują na mistyczne znaki, którymi otaczał się Bowie. Pierwsza okładka pokazuje znak błyskawicy (Alladin Sane) oznaczający jednookiego, natomiast druga okładka prezentuje okrągły znak wskazujący na szyszynkę, czyli trzecie oko (Ziggy Stardust and the Spiders from Mars) …

Ziggy Stardust. ogłosił nadejście “starmena” nadziei dla ludzkości.
Ziggy jest prorokiem, mesjaszem,
który chce zmienić duchowość człowieka. Ten nowy mesjasz utrzymywany jest przez swoich uczniów - fanów.

http://youtu.be/kszLwBaC4Sw

Gdy starmen przybywa jego uczniowie dzielą się jego “kawałkami” … W chwili śmierci Ziggy staje się starmenem.

W Ziggym, Bowie zawarł archetyp “śmierci boga”, który wysyła na ziemię zbawiciela, poświęcającego swoje życie … (Aby jego dzieło dawało ludziom nadzieje)

W okultyzmie, najwyższy stopień oświecenia osiąga się poprzez internalizacje dualizmu i równowagi między siłami przeciwnymi - dobrych i złych, aktywnych i pasywnych, samiec i samica.

Koncepcja ta, jest symbolizowana przez rogatego Boga, hermafrodytę Baphometa. Reprezentowane to jest również w symbolice filozoficznej i alchemicznej przez Androgyne. Androgyn stawał się człowiekiem idealnym, łączącym w sobie pierwiastki kobiece i męskie, zachowując w ten sposób pełną jedność.

(Jeśli zastanawialiście się czym są babo-chłopy, transseksualiści, kobiety z brodami i zniewieściali faceci, to już wiecie … Idioci kochający okultyzm, choć większość z nich nie ma o tym pojęcia, powielając tylko zobaczony schemat ….)

“Symbol powielania znajdziemy w rzadkiej edycji Turba Philosophorum (https://en.wikipedia.org/wiki/Turba_Philosophorum opublikowanej w Niemczech w 1750 roku.

Magnus Opus ( https://en.wikipedia.org/wiki/Magnum_opus) reprezentowane jest przez rysunek hermafrodytycznej istoty.

Aktywne i pasywne zasady natury, były często przedstawiane przez męskie i żeńskie postacie, a gdy te dwie zasady, były harmonijnie złączone w jedną naturę lub organ symbolizowały stan doskonałej równowagi…

Ziggy Stardust uosabia także sprzeciw przeciw dwum światom : duchowemu i materialnemu. Ziggy reprezentuje wysoki poziom oświecenia duchowego, jest biseksualną, wyuzdaną gwiazdą rocka otwartą na świat narkotyków.

( Co zrobiono z Katty Perry : [url=http://ligaswiatowa.hvs.pl/katy-perry-dziecko-illuminatow/ [/url])

W przeciwieństwie do majora Toma, który wstąpił z ziemi do nieba, Ziggy Stardust schodzi z "nieba” na ziemię. Jest on “wyższą istotą”, który przybiera postać człowieka, aby przekazać ludzkości wiadomość…

Station To Station

W 1976 roku, Bowie wydał album Station To Station, którego prawie w ogóle nie pamięta na skutek zażywania kokainy. “To było dzieło zupełnie innej osoby, nie pamiętam studia, procesu produkcji, naprawdę to było w LA…?!”

Album był pełen ciężkiej okultystycznej symboliki, opowiadał o kabalistycznym drzewie życia …

“Powrót Szczupłego Białego Księcia.
Rzucającego lotkami w oczy kochanków. Oto my, jeden magiczny moment, taki jest towar
Stamtąd, gdzie sny są tkane
Zginany dźwięk, pogłębiający ocean, zgubiony w mym kręgu.
Oto ja, nie błyszczę żadnym kolorem.
Wysoki w tym pokoju z widokiem na ocean.

Oto my, jeden magiczny ruch od Korony do Królestwa*
Oto ty, jeździsz jak demon od stacji do stacji. Powrót Szczupłego Białego Księcia, rzucającego lotkami w oczy kochanków. Powrót Szczupłego Białego Księcia, rzucającego lotkami w oczy kochanków. Powrót Szczupłego Białego Księcia, robiącego pewne białe plamy.

Kiedyś były tam góry na górach.
Kiedyś były tam słoneczne ptaki, z którymi można wzlecieć.
Kiedyś nigdy nie byłem przygnębiony
Muszę szukać i szukać.
Och, w co będę wierzył i kto połączy mnie z miłością?
Ciekawe kto, ciekawe kto, ciekawe kiedy. Czy poszukiwałeś fortuny, wymijającej i nieśmiałej?
Wypij za ludzi, którzy cię chronią i ja
Pij, pij, opróżnij swoją szklankę, wznieś toast.

To nie skutki uboczne kokainy.
To musi być miłość.
Już za późno, by być wdzięcznym.
Już za późno, by znów się spóźnić.
Już za późno, by być nienawistnym.
Europejskie działo jest tu.

Muszę być jednym na milion.
Nie pozwolę, by bez niej minął mi dzień.
Już za późno, by być wdzięcznym.
Już za późno, by znów się spóźnić.
Już za późno, by być nienawistnym.
Europejskie działo jest tu.

Mam uwierzyć, że rzucono na mnie klątwę?
Czy moją twarz oblał rumieniec?
Już za późno, by być wdzięcznym.
Już za późno, by znów się spóźnić.
Już za późno, by być nienawistnym.
Europejskie działo jest tu, tak, jest tu.
Już za późno.

Już za późno, już za późno, już za późno, już za późno.
Europejskie działo jest tu.

*Kether i Malkuth to sefiry w kabalistycznym Drzewie Życia. Kether (Keter), czyli Korona jest sefirą pierwszą i najwyższą, jest źródłem całego światła przepływającego przez Drzewo Życia, natomiast Malkuth (Malchut), czyli Królestwo jest ostatnią, dziesiątą sefirą, symbolizującą materię, bądź obecność Boga w świecie materialnym.”

Temat “zejście z nieba na ziemię” ,zawsze był w centrum zainteresowania Bowiego. W wywiadzie z 1997 roku, Bowie mówi o “magicznej” treści swoich piosenek:

“ Stacji do stacji, to utwór będący odpowiednikiem drogi krzyżowej.
Wszystkie odniesienia w tym kawałku są zaczerpnięte z kabały. Ten album to traktat magicznych, który napisałem dla moich wyznawców (nie fanów jakby mogło się wydawać). Jest to bardzo ciemny albumu… ”- Q Magazine, Changes Fifty Bowie “, 1997 r.

Na okładce albumu znajdziemy Bowiego rysującego kabalistyczne Drzewo Życia.

Kilka lat później, w 2015 roku, Bowie ma do czynienia z problemem własnej śmiertelności i czuje potrzebę zaoferowania swoim fanom złożenia siebie w ostatniej ofierze.

Blackstar bierze wszystkie wyżej wymienione elementy (a nawet więcej), aby utworzyć jedyny, ostateczny, enigmatyczny, rytualny dramat.

Czarna Gwiazda

Wydany dwa dni przed śmiercią, album Blackstar, to łabędzi śpiew Davida Bowiego, w którym przewija się mitologia, którą tworzył przez 50 lat.
Wideo o tej samej nazwie jest gobelinem ciemnych obrazów. W centrum tego wszystkiego:

Człowiek staje się bogiem.

http://youtu.be/kszLwBaC4Sw

Teledysk zaczyna się od martwego astronauty na odległej planecie.
Widzimy czarną gwiazdę i martwego majora Toma. Czy widzisz miejsce jego spoczynku? Młoda dziewczyna z ogonem, otwiera hełm astronauty i znajduje ozdobioną magicznymi kamieniami czaszkę.

Wewnątrz kasku jest inkrustowana drogimi kamieniami czaszka, idealny rodzaj alchemicznego artefaktu, który będzie używany podczas rytuału czarnej magii.

Klejnoty ozdabiające czaszkę reprezentują wniebowstąpienie astronauty do boskości. Czaszka jest następnie czczona jako pewnego rodzaju artefakt od bogów.

Rytuał

"Wielka kapłanka” trzyma czaszkę wśród koła kobiet, które nie mogą pomóc, więc czekają, aż demon zmarłego wtargnie w ich ciała. (Taniec)

(Zobaczcie ilu muzyków odnosi się do czarnej gwiazdy : Radiohead, Avril Lavigne, Eliza Lumley, Jaymes Young…)

Tekst to rytualne zaklęcie, słowa pierwszego wersetu nawiązują do okultystycznego rytuału:

“ W willi węża, w willi węża
Trwa samotna świeca, ah-ah, ah-ah
W samym centrum tego wszystkiego
Twoje oczy

W dzień egzekucji, w dzień egzekucji
Tylko kobiety uśmiechają się klęcząc, ah-ah, ah-ah
W samym środku tego wszystkiego
Twoje oczy

Ah-ah-ah

W willi węża, w willi węża
Trwa samotna świeca, ah-ah, ah-ah
W samym centrum tego wszystkiego
Twoje oczy

Wydarzyło się coś w dniu kiedy zmarł
Duch wzniósł się na metr i ustąpił
Ktoś inny zajął jego miejsce i dzielnie zawył (Jestem czarną gwiazdą, jestem czarną gwiazdą)

Ile razy upada anioł?
Ilu ludzi kłamie zamiast mówić to co czują?
Zstąpił na świętą ziemię, głośno zawołał do tłumu (Jestem czarną gwiazdą, nie jestem gangsterem)

Nie mogę odpowiedzieć czemu (Jestem czarną gwiazdą)
Po prostu podążajcie za mną (Nie jestem gwiazdą filmową)
Zaprowadzę was do domu (Jestem czarną gwiazdą)
Zabierzcie paszport i buty (Nie jestem gwiazdą pop)
I wasze proszki, buu (Jestem czarną gwiazdą)
Macie słomiany zapał (Nie jestem cudowną gwiazdą)
Jestem wielkim, który jestem (Jestem czarną gwiazdą)

Jestem czarną gwiazdą, Jestem ponad pieniędzmi
Mam własną grę
Widzę prawdziwy, szeroki, serdeczny ból
Pragnę orłów w moich snach na jawie, diamentów
w moich oczach
(Jestem czarną gwiazdą, jestem czarną gwiazdą)

Wydarzyło się coś w dniu kiedy zmarł
Duch wzniósł się na metr i ustąpił
Ktoś inny zajął jego miejsce i dzielnie zawył
(Jestem czarną gwiazdą, jestem czarną gwiazdą)

Nie mogę odpowiedzieć czemu (Nie jestem gangsterem)
Jednak mogę ci zdradzić jak (Nie jestem łżącą gwiazdą)
Urodziliśmy się do góry nogami (Jestem gwiazdą gwiazd)
(Jestem czarną gwiazdą, nie jestem gangsterem
Jestem czarną gwiazdą, Nie jestem gwiazdą porno
Nie jestem błąkającą się gwiazdą
Jestem czarną gwiazdą, jestem czarną gwiazdą)

W willi węża, w willi węża
Trwa samotna świeca, ah-ah, ah-ah
W samym centrum tego wszystkiego
Twoje oczy ”

(Jestem Wielkim Jestem
Po hebrajsku Yahweh można tłumaczyć jako „Jestem”. „Jestem, który Jestem”
lub Yod He Vav He lub YHVH lub
Yahweh )

W teledysku, mężczyźni i kobiety są oddzieleni, co odwołuje się do idei dwóch przeciwstawnych energii (męskiej i żeńskiej). Obie grupy w końcu czynią nas świadkami magicznych rytuałów seksualnych.

Trzy ukrzyżowane strachy na wróble (które wydają się być animowane przez demony), poruszają biodrami w sugestywny sposób. Połączenie magii seksualnej z ukrzyżowaniem wskazuje nam, że teledysk ma “silny kierunek” Crowleya.

W wywiadzie, reżyser teledysku, Johan Renck, mówi o Crowleyu, a głupi fani słuchają, uczą się o mistrzu Ceremonii, który pcha ich w kierunku czarnej gwiazdy:

“Cóż, jestem wielkim fanem Crowleya, zawsze nim byłem. Starałem się zrobić film o jego życie już kilka lat temu, ale nie udało nam się znaleść czasu.

Kocham Crowley za to, że w zuchwały sposób wymieszał ludzkie zasady i myśli. Myślę, że nie był zły. Był dobrym człowiekiem, tylko przedstawiano go jako złego człowieka … ”

(I dlatego twierdził, że łącznie krwi, spermy, kału i uryny jest najlepszym sposobem zrozumienia siebie ?!…)

W alchemii „czarne słońce” ,to proces ciemnienia czegoś co przez to przechodzi, albo przez spalenie, albo, w przypadku żywej osoby, cierpienie.

Nazwa samego albumu, Blackstar, odnosi się do ważnego pojęcia okultystycznego: Midnight Sun.

“Apuleius ([url=https://pl.wikipedia.org/wiki/Apulejusz[/url]

(pisarz) ) , opisuje swoją inicjację (vide ante):

” O północy zobaczyłem słońce świecące pięknym światłem. “

Midnight Sun jest również częścią tajemnicy alchemii.. To symbolizuje ducha w człowieku świecącego jak świeca w ciemności.

Midnight Sun to duchowe słońce w Układzie Słonecznym, które mistyk potrafi dostrzec, o północy, w samo południe…, materia ziemi jest bezsilna i nie utrudni dotarcia promieni tej boskiej kuli na ziemię.

Tajemnicze światła, które oświetlają świątynie egipskich tajemnic podczas nocnych godzin są refleksjami duchowego słońca zebranymi przez magiczną moc kapłanów. Dziwne, niekiedy to co widzimy, mija się z zdrowym rozsądkiem…

http://youtu.be/IUXyC6VlTXs

Dziwne światła widziane dziesięć mil pod powierzchnią ziemi przez I-AM-THE-MAN w tej niezwykłej masońskiej alegorii Etidorhpa ( https://en.wikipedia.org/wiki/Etidorhpa

, Aphrodite od tył) mogą również odnosić się do tajemniczego słońca o północy w starożytnych obrzędach. ”

(Black Sun : http://historiazakazana.hvs.pl/czarne-slonce-loza-oswieconych/ )

Mając na uwadze zbliżającą się śmierć autora, tekst pieśni nabiera bardzo osobistego aspektu:

“ Wydarzyło się coś w dniu kiedy zmarł
Duch wzniósł się na metr i ustąpił
Ktoś inny zajął jego miejsce i dzielnie zawył
(Jestem czarną gwiazdą, jestem czarną gwiazdą)”

Czy Bowie odwołuje się do własnej śmierci? Czy odnosi się do demona który opanowały jego ciało… To kolejna aluzja do “przejęcia ciała” przez tajemniczą istotę:

“Jestem, który Jestem” jest odpowiedzią Boga używaną w Biblii, gdy Mojżesz poprosił o jego imię.

W teledysku, Bowie odgrywa rolę trzech oddzielnych znaków:

1. “Ślepego wyznawcy, czyli was” z guzikami zamiast oczu. Ta postać reprezentuje prostego człowieka, ignoranta.

2. Zaprogramowanego księdza/ mesjasza/ kaznodzieje do szerzenia “Księgi Blackstar” - Biblii… Za nim idą oniemieli i wystraszeni zwolennicy.

3. “Ekstrawagancki oszust”, przejmujący starzejące ciało Bowiego i tworzy z niego Blackstar.

Wideo przedstawia kilka warstw, związanych z wiedzą okultystyczną.

Są tacy odbiorcy dzieł Bowiego, którzy są w bezpośrednim kontakcie z “prawdziwym źródłem wiedzy”, podczas gdy inni niewidomi głupcy, niewolnicy, obłąkane masy są zafascynowane tylko sprzedawanym im złudzeniem, charyzmą …

Łazarz - Lazarus

Ostatnie wideo Bowiego obnaża ukrywaną od początku nazwę, imię postaci biblijnej: Łazarza.

( Zobaczcie obraz “Wskrzeszenie Łazarza” namalowany przez innego masona Rembranta. )

http://youtu.be/y-JqH1M4Ya8

W Nowym Testamencie, Łazarz umarł z powodu choroby i zmartwychwstał cztery dni później. W kontekście nieuleczalnej choroby Bowiego, tytuł Łazarza przekazuje ideę nieśmiertelności.

I znów mamy Bowiego w trzech rolach.
W roli “ślepego wyznawcy”, Bowie jest fizycznie słaby, leży na łożu śmierci i jest przestraszony rzeczami przyszłymi.

“Spójrz tutaj, jestem w niebie
Noszę blizny,które nie mogą być widziane.Przeżywam tragedię, nikt mi jej nie odbierze.Wszyscy mnie teraz znają.

Spójrz tutaj,człowieku, jestem w niebezpieczeństwie. Nie mam już nic do stracenia. Jestem tak wysoko, że kręci mi się od tego w głowie.
Upuściłem telefon na sam dół

Czyż to nie jest tak bardzo w moim stylu?

Gdy dotarłem do Nowego Jorku
Żyłem jak król. Potem wydałem wszystkie pieniądze. Rozglądałem się za twoim tyłkiem.

Po mojemu, albo wcale. Wiesz dobrze, że będę wolny. Dokładnie jak ten drozd. Czyż to nie jest tak bardzo w moim stylu?

Oh będę wolny
Dokładnie jak ten drozd
Oh będę wolny
Czyż to nie jest tak”

Kredens w rogu pokoju (prawdopodobnie symbolizuje portal do innego wymiaru), z niego wyłania się inny Bowie, ekstrawagancki, wiecznie młody Bowie.

Ten Bowie nie umiera - on nawet pozwala sobie na kilka tanecznych kroków. Strój noszony przez tego Bowie odnosi się do konkretnego reliktu z przeszłości. (Od stacji do stacji… Do tego momentu zostanie przeniesiona jaźń Bowiego)

Ten sam strój, w którym maluje kabalistyczne drzewo życia. Co to oznacza ? Tamten album z 1976 roku, nagrała zupełnie inna osoba …

Z teatralnym maneurisms Mając na uwadze zbliżającą się śmierć autora, tekst pieśni nabiera bardzo osobistego aspektu:

“ Wydarzyło się coś w dniu kiedy zmarł
Duch wzniósł się na metr i ustąpił
Ktoś inny zajął jego miejsce i dzielnie zawył
(Jestem czarną gwiazdą, jestem czarną gwiazdą)”

Czy Bowie odwołuje się do własnej śmierci? Czy odnosi się do demona który opanowały jego ciało… To kolejna aluzja do “przejęcia ciała” przez tajemniczą istotę:

“Jestem, który Jestem” jest odpowiedzią Boga używaną w Biblii, gdy Mojżesz poprosił o jego imię.

W teledysku, Bowie odgrywa rolę trzech oddzielnych znaków:

1. “Ślepego wyznawcy, czyli was” z guzikami zamiast oczu. Ta postać reprezentuje prostego człowieka, ignoranta.

2. Zaprogramowanego księdza/ mesjasza/ kaznodzieje do szerzenia “Księgi Blackstar” - Biblii… Za nim idą oniemieli i wystraszeni zwolennicy.

3. “Ekstrawagancki oszust”, przejmujący starzejące ciało Bowiego i tworzy z niego Blackstar.

Wideo przedstawia kilka warstw, związanych z wiedzą okultystyczną.

Są tacy odbiorcy dzieł Bowiego, którzy są w bezpośrednim kontakcie z “prawdziwym źródłem wiedzy”, podczas gdy inni niewidomi głupcy, niewolnicy, obłąkane masy są zafascynowane tylko sprzedawanym im złudzeniem, charyzmą …

Łazarz - Lazarus

Ostatnie wideo Bowiego obnaża ukrywaną od początku nazwę, imię postaci biblijnej: Łazarza.

( Zobaczcie obraz “Wskrzeszenie Łazarza” namalowany przez innego masona Rembranta. )

http://youtu.be/y-JqH1M4Ya8

W Nowym Testamencie, Łazarz umarł z powodu choroby i zmartwychwstał cztery dni później. W kontekście nieuleczalnej choroby Bowiego, tytuł Łazarza przekazuje ideę nieśmiertelności.

I znów mamy Bowiego w trzech rolach.
W roli “ślepego wyznawcy”, Bowie jest fizycznie słaby, leży na łożu śmierci i jest przestraszony rzeczami przyszłymi.

“Spójrz tutaj, jestem w niebie
Noszę blizny,które nie mogą być widziane.Przeżywam tragedię, nikt mi jej nie odbierze.Wszyscy mnie teraz znają.

Spójrz tutaj,człowieku, jestem w niebezpieczeństwie. Nie mam już nic do stracenia. Jestem tak wysoko, że kręci mi się od tego w głowie.
Upuściłem telefon na sam dół

Czyż to nie jest tak bardzo w moim stylu?

Gdy dotarłem do Nowego Jorku
Żyłem jak król. Potem wydałem wszystkie pieniądze. Rozglądałem się za twoim tyłkiem.

Po mojemu, albo wcale. Wiesz dobrze, że będę wolny. Dokładnie jak ten drozd. Czyż to nie jest tak bardzo w moim stylu?

Oh będę wolny
Dokładnie jak ten drozd
Oh będę wolny
Czyż to nie jest tak”

Kredens w rogu pokoju (prawdopodobnie symbolizuje portal do innego wymiaru), z niego wyłania się inny Bowie, ekstrawagancki, wiecznie młody Bowie.

Ten Bowie nie umiera - on nawet pozwala sobie na kilka tanecznych kroków. Strój noszony przez tego Bowie odnosi się do konkretnego reliktu z przeszłości. (Od stacji do stacji… Do tego momentu zostanie przeniesiona jaźń Bowiego)

Ten sam strój, w którym maluje kabalistyczne drzewo życia. Co to oznacza ? Tamten album z 1976 roku, nagrała zupełnie inna osoba …

Z teatralnym maneurisms Mając na uwadze zbliżającą się śmierć autora, tekst pieśni nabiera bardzo osobistego aspektu:

“ Wydarzyło się coś w dniu kiedy zmarł
Duch wzniósł się na metr i ustąpił
Ktoś inny zajął jego miejsce i dzielnie zawył
(Jestem czarną gwiazdą, jestem czarną gwiazdą)”

Czy Bowie odwołuje się do własnej śmierci? Czy odnosi się do demona który opanowały jego ciało… To kolejna aluzja do “przejęcia ciała” przez tajemniczą istotę:

“Jestem, który Jestem” jest odpowiedzią Boga używaną w Biblii, gdy Mojżesz poprosił o jego imię.

W teledysku, Bowie odgrywa rolę trzech oddzielnych znaków:

1. “Ślepego wyznawcy, czyli was” z guzikami zamiast oczu. Ta postać reprezentuje prostego człowieka, ignoranta.

2. Zaprogramowanego księdza/ mesjasza/ kaznodzieje do szerzenia “Księgi Blackstar” - Biblii… Za nim idą oniemieli i wystraszeni zwolennicy.

3. “Ekstrawagancki oszust”, przejmujący starzejące ciało Bowiego i tworzy z niego Blackstar.

Wideo przedstawia kilka warstw, związanych z wiedzą okultystyczną.

Są tacy odbiorcy dzieł Bowiego, którzy są w bezpośrednim kontakcie z “prawdziwym źródłem wiedzy”, podczas gdy inni niewidomi głupcy, niewolnicy, obłąkane masy są zafascynowane tylko sprzedawanym im złudzeniem, charyzmą …

Łazarz - Lazarus

Ostatnie wideo Bowiego obnaża ukrywaną od początku nazwę, imię postaci biblijnej: Łazarza.

( Zobaczcie obraz “Wskrzeszenie Łazarza” namalowany przez innego masona Rembranta. )

http://youtu.be/y-JqH1M4Ya8

W Nowym Testamencie, Łazarz umarł z powodu choroby i zmartwychwstał cztery dni później. W kontekście nieuleczalnej choroby Bowiego, tytuł Łazarza przekazuje ideę nieśmiertelności.

I znów mamy Bowiego w trzech rolach.
W roli “ślepego wyznawcy”, Bowie jest fizycznie słaby, leży na łożu śmierci i jest przestraszony rzeczami przyszłymi.

“Spójrz tutaj, jestem w niebie
Noszę blizny,które nie mogą być widziane.Przeżywam tragedię, nikt mi jej nie odbierze.Wszyscy mnie teraz znają.

Spójrz tutaj,człowieku, jestem w niebezpieczeństwie. Nie mam już nic do stracenia. Jestem tak wysoko, że kręci mi się od tego w głowie.
Upuściłem telefon na sam dół

Czyż to nie jest tak bardzo w moim stylu?

Gdy dotarłem do Nowego Jorku
Żyłem jak król. Potem wydałem wszystkie pieniądze. Rozglądałem się za twoim tyłkiem.

Po mojemu, albo wcale. Wiesz dobrze, że będę wolny. Dokładnie jak ten drozd. Czyż to nie jest tak bardzo w moim stylu?

Oh będę wolny
Dokładnie jak ten drozd
Oh będę wolny
Czyż to nie jest tak”

Kredens w rogu pokoju (prawdopodobnie symbolizuje portal do innego wymiaru), z niego wyłania się inny Bowie, ekstrawagancki, wiecznie młody Bowie.

Ten Bowie nie umiera - on nawet pozwala sobie na kilka tanecznych kroków. Strój noszony przez tego Bowie odnosi się do konkretnego reliktu z przeszłości. (Od stacji do stacji… Do tego momentu zostanie przeniesiona jaźń Bowiego)

Ten sam strój, w którym maluje kabalistyczne drzewo życia. Co to oznacza ? Tamten album z 1976 roku, nagrała zupełnie inna osoba …

Z teatralnym maneurisms Mając na uwadze zbliżającą się śmierć autora, tekst pieśni nabiera bardzo osobistego aspektu:

“ Wydarzyło się coś w dniu kiedy zmarł
Duch wzniósł się na metr i ustąpił
Ktoś inny zajął jego miejsce i dzielnie zawył
(Jestem czarną gwiazdą, jestem czarną gwiazdą)”

Czy Bowie odwołuje się do własnej śmierci? Czy odnosi się do demona który opanowały jego ciało… To kolejna aluzja do “przejęcia ciała” przez tajemniczą istotę:

“Jestem, który Jestem” jest odpowiedzią Boga używaną w Biblii, gdy Mojżesz poprosił o jego imię.

W teledysku, Bowie odgrywa rolę trzech oddzielnych znaków:

1. “Ślepego wyznawcy, czyli was” z guzikami zamiast oczu. Ta postać reprezentuje prostego człowieka, ignoranta.

2. Zaprogramowanego księdza/ mesjasza/ kaznodzieje do szerzenia “Księgi Blackstar” - Biblii… Za nim idą oniemieli i wystraszeni zwolennicy.

3. “Ekstrawagancki oszust”, przejmujący starzejące ciało Bowiego i tworzy z niego Blackstar.

Wideo przedstawia kilka warstw, związanych z wiedzą okultystyczną.

Są tacy odbiorcy dzieł Bowiego, którzy są w bezpośrednim kontakcie z “prawdziwym źródłem wiedzy”, podczas gdy inni niewidomi głupcy, niewolnicy, obłąkane masy są zafascynowane tylko sprzedawanym im złudzeniem, charyzmą …

Łazarz - Lazarus

Ostatnie wideo Bowiego obnaża ukrywaną od początku nazwę, imię postaci biblijnej: Łazarza.

( Zobaczcie obraz “Wskrzeszenie Łazarza” namalowany przez innego masona Rembranta. )

http://youtu.be/y-JqH1M4Ya8

W Nowym Testamencie, Łazarz umarł z powodu choroby i zmartwychwstał cztery dni później. W kontekście nieuleczalnej choroby Bowiego, tytuł Łazarza przekazuje ideę nieśmiertelności.

I znów mamy Bowiego w trzech rolach.
W roli “ślepego wyznawcy”, Bowie jest fizycznie słaby, leży na łożu śmierci i jest przestraszony rzeczami przyszłymi.

“Spójrz tutaj, jestem w niebie
Noszę blizny,które nie mogą być widziane.Przeżywam tragedię, nikt mi jej nie odbierze.Wszyscy mnie teraz znają.

Spójrz tutaj,człowieku, jestem w niebezpieczeństwie. Nie mam już nic do stracenia. Jestem tak wysoko, że kręci mi się od tego w głowie.
Upuściłem telefon na sam dół

Czyż to nie jest tak bardzo w moim stylu?

Gdy dotarłem do Nowego Jorku
Żyłem jak król. Potem wydałem wszystkie pieniądze. Rozglądałem się za twoim tyłkiem.

Po mojemu, albo wcale. Wiesz dobrze, że będę wolny. Dokładnie jak ten drozd. Czyż to nie jest tak bardzo w moim stylu?

Oh będę wolny
Dokładnie jak ten drozd
Oh będę wolny
Czyż to nie jest tak”

Kredens w rogu pokoju (prawdopodobnie symbolizuje portal do innego wymiaru), z niego wyłania się inny Bowie, ekstrawagancki, wiecznie młody Bowie.

Ten Bowie nie umiera - on nawet pozwala sobie na kilka tanecznych kroków. Strój noszony przez tego Bowie odnosi się do konkretnego reliktu z przeszłości. (Od stacji do stacji… Do tego momentu zostanie przeniesiona jaźń Bowiego)

Ten sam strój, w którym maluje kabalistyczne drzewo życia. Co to oznacza ? Tamten album z 1976 roku, nagrała zupełnie inna osoba …

Z teatralnym maneurisms ( https://pl.wikipedia.org/wiki/Manieryzm_%28sztuka%29)

, Bowie zaczyna gorączkowo zapisywać wnętrze książki, animowany przez sterująca nim siłę.

Czym jest źródłem inspiracji Bowiego przez te wszystkie lata? Okultyzm.?!

W pewnym momencie widzimy czaszkę z Blackstar, co oznacza, że Bowie posiadł tą tajemną wiedzę okultystyczną, która da mu wiarę w życie wieczne.

Chociaż śmiertelne ciało Bowiego uległo chorobie (co jest ostatecznym losem wszystkich ludzi), inna jego część nadal żyje, i jest z istotą, która przejęła jego ciało tworząc jego karierę.

Łazarz, Bowie zamykając drzwi portalu ,żegna się z światem fizycznym, przypomina nam, że jego część mieszka w przestrzeni jako major Tom i zstąpi na ziemię jaki Ziggy Stardust. Ten Bowie podróżuje od fizycznego do duchowego świata z taką samą łatwością, jak jedzie się od “stacji do stacji” przez kabalistyczne Drzewo Życia.

Zakończenie

Choć kariera Davida Bowiego trwała kilkadziesiąt lat, wyprodukował 28 albumów i korzystał z tajemniczych dla zwykłych ludzi pojęć, jeden aspekt pozostaje niezmienny : sprzedał swoje wnętrze, sile która przejęła nad nim kontrole. Osoby oświecone duchowo są opętane przez demony … Biel i czerń stanowią tylko dwie strony jednej siły.

Jego ostatni album, Blackstar jest bezpośrednią kontynuacją “ Mitu Bowiego ”. Bowie skrupulatnie planował włączenie własnej śmierci w rytuał oprawiony elementami sztuki wizualnej. Narracja towarzysząca obrazowi jest tylko potwierdzeniem okultyzmu płynącego nie z piosenek lecz rytuałów.

To nie muzyka, lecz praca, mająca pozyskać jak najwięcej dusz wyznawców nazywanych dziś fanami.

Niektórzy muzycy tacy jak Michael Jackson, czy Whitney Houston chcieli się wycofać, z przekazywania ludziom okultystycznego obłędu … Ale nie Bowie, on pragną zagrać swoją ostatnią role do końca.

Nikt go nie zatrzymał, tak jak Johna Lennona … Ci ludzie stworzyli wierne armie, wyznawców nowych proroków.

Łazarz, Bowie był statkiem do czegoś większego, czegoś głębszego, czegoś ciemniejszego i najprawdopodobniej zrozumie to tylko garstka ludzi, a wyznawcy będą chcieli w sobie wychodować demona, na wzór swego mistrza.

“Jestem ten który jestem”, co dało Bowiemu inspirację, aby stać się nieśmiertelną ikoną i prowadzić swoich fanów do raju, w którym “Bowie jest Bogiem”.

Niewidzialne siły okultystyczne, nie są fantazją, słowa bywają magią, obrazy bywają przepowiedniami, a ludzie kreują z siebie mesjaszy. Czerń staje się dniem, a ślepcy nadal nie widzą tego co ich zaślepia.

Liga Świata

http://ligaswiata.tumblr.com/post/137476647842/david-bowie-duchowy-ucze%C5%84-aleistera-crowleya

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Obrazek

https://youtu.be/z0EO6kGHP70?t=1m57s

Posty: 1   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Teraz jest poniedziałek, 18 gru 2017, 01:07