Wszystko, co wie o was Google: 6 tajnych linków
Jak się chronić przed wszechobecną inwiligacją, a także o zagrożeniach w Sieci.

Posty: 3   •   Strona 1 z 1
Avatar użytkownika
krzysiek4
Przyjaciel
 
Posty: 2706
Dołączył(a): poniedziałek, 27 sty 2014, 17:58
Lokalizacja: Peloponez

Wszystko, co wie o was Google: 6 tajnych linków

przez krzysiek4 » poniedziałek, 30 maja 2016, 16:45


Chcesz wiedzieć, co Google wie o tobie? Nie jest tajemnicą, że każde nasze kliknięcie, naciśnięcie przycisku podczas włączonego lub nawet nie włączonego Internetu, wszystko jest maniakalnie śledzone i rejestrowane. Gdzie Google przechowuje te dane i gdzie można je zobaczyć?


ObrazekNie wszystkie, ale jest to możliwe. A nawet więcej – wszystkie te dane można pobrać za jednym zamachem. Wiedząc, że Google okresowo zamyka swoje popularne usługi, jest możliwość wypompowania całego swojego info – przydatna sztuka.

Poniżej 6 linków, gdzie możecie znaleźć swoje informacje i nawet je ściągnąć.

1. Spojrzmy jak was widzą Google

Google stara się stworzyć wasz profil, który obejmuje wiek, płeć, zainteresowania i tak dalej. Wykorzystują te informacje, aby wyświetlić odpowiednie (interesujące tylko nas) reklamy. Możecie zajrzeć na swój profil tu:

https://www.google.com/ads/preferences/


2. Znajdźcie historię swoich ruchów


Jeżeli używacie Androida, macie telefon/tablet to wiedzcie, że cały czas wysyła on info o waszym ruchu w sieci. Możecie wejrzeć w te informacje, i nawet je eksportować:

https://maps.google.com/locationhistory


3. Znajdźcie swoją historię zapytań w Google


Google zachowuje wszystkie zapytania, które wpisujecie. Jest to wykorzystywane do wyświetlania reklam. Zapisy waszych zapytań są tu:

https://history.google.com


4. Odszukajcie wszystkie swoje (lub kogoś innego) urządzenia, które dołączyły do waszego konta Google


Jeśli obawiacie się (i słusznie), że ktoś ogląda wasze konto Google, możecie to sprawdzić a nawet obejrzeć IP-adres i lokalizację podglądacza:

https://security.google.com/settings/security/activity


5. Odszukajcie wszystkie dodatki i rozszerzenia, które mają dostęp do waszych danych w Google

Oto lista wszystkich aplikacji i rozszerzeń, które w jakiś sposób wykorzystają wasze dane w Google. Możecie nie tylko zobaczyć tę listę ale również cofnąć zgodę na te aplikacje, których od dawna chcieliście się pozbyć, ale nie wiedzieliście gdzie je znaleźć:

https://security.google.com/settings/se ... ermissions


6. Eksport wszystkich waszych danych z Google

Google wciąż jeszcze zapewnia możliwość pobierania wszystkich waszych danych, które gromadziło na przestrzeni lat, wieków i tysiącleci: bukmarki, e-mail, kontakty, z dysku, stare profile, filmy z youtube, zdjęcia i wiele innych:

https://www.google.com/takeout
http://www.kramola.info/vesti/vlast/vse ... nyh-ssylok-
Co­kol­wiek będzie, co­kol­wiek się sta­nie, Jed­no wiem tyl­ko: spra­wied­li­wość będzie, Jed­no wiem tyl­ko: Pol­ska zmartwychwstanie.

Avatar użytkownika
krzysiek4
Przyjaciel
 
Posty: 2706
Dołączył(a): poniedziałek, 27 sty 2014, 17:58
Lokalizacja: Peloponez

Re: Wszystko, co wie o was Google: 6 tajnych linków

przez krzysiek4 » wtorek, 31 maja 2016, 08:00

Google będzie szpiegować użytkowników Androida nowym systemem, likwidując hasła

Użytkownicy systemu operacyjnego Android mają poważne powody do zmartwień. Okazuje się bowiem, że korporacja Google już wkrótce pozbędzie się tradycyjnych haseł i zastąpi je nowym, "inteligentnym" systemem który będzie analizował dosłownie każdy szczegół aby ustalić, czy osoba korzystająca w danym momencie z urządzenia jest jego właścicielem.

Obrazek


W ramach projektu Abacus, amerykański gigant Google ma zamiar do końca tego roku usunąć ze wszystkich urządzeń z systemem Android tradycyjną, znaną od lat metodę uwierzytelniania, która polega na wpisaniu hasła. Jest to bardzo proste rozwiązanie, ale Google najwyraźniej uważa że jest też zbyt niebezpieczne. Zatem kolejny raz przekonujemy się czego można dokonać rzekomo w imię naszego bezpieczeństwa i ochrony danych.


Projekt Abacus sprawi, że prawdopodobnie nigdy więcej nie będziemy musieli już wprowadzać hasła w naszych smartfonach, lecz już na wstępie pojawia się problem. System o którym mowa będzie miał dostęp do wszystkich informacji. Będzie mógł przykładowo skorzystać z kamery aby upewnić się kto używa telefonu w danym momencie. Będzie mógł sprawdzić nasz odcisk palca - w końcu dzisiejsze smartfony są dotykowe. Będzie mógł także pobrać próbkę naszego głosu, jednak to ciągle jeszcze nie wszystko.


Aby mieć 100% pewność, urządzenie weźmie pod uwagę również naszą lokalizację i to w jaki sposób poruszamy się (!), szybkość naciskania na klawisze, nasze nawyki oraz sposób korzystania z aplikacji. Dzisiejsze smartfony gromadzą przecież ogromne ilości danych o użytkownikach, więc prawdopodobnie analizowana będzie nasza aktywność w sieci. Usuwając tradycyjne hasła Google już nawet nie kryje się z tym, że chce gromadzić wszelkie możliwe dane na nasz temat - podobnie jest z Facebookiem, lecz wielu ludzi wciąż nie zdaje sobie sprawy z tego że wypisując każdy szczegół ze swojego życia sami tworzą sobie swoją własną kartotekę.


Telefony z Androidem będą więc analizować kto korzysta z naszego telefonu na wypadek gdyby ktoś zechciał dostać się do naszych prywatnych danych, dlatego mamy zaufać Google i powierzyć swoją prywatność tej amerykańskiej korporacji. Tylko od kiedy to korporacje chcą dbać o nasze dobro? Ludzie w większości nie wyobrażają sobie życia bez świata cyfrowego, więc plany Google należy traktować nie jako troskę o nas, lecz jako czysty biznes.Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/googl ... ujac-hasla-
Co­kol­wiek będzie, co­kol­wiek się sta­nie, Jed­no wiem tyl­ko: spra­wied­li­wość będzie, Jed­no wiem tyl­ko: Pol­ska zmartwychwstanie.

adrianna
Nowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): środa, 3 lut 2016, 23:04

Re: Wszystko, co wie o was Google: 6 tajnych linków

przez adrianna » poniedziałek, 22 sie 2016, 16:16

Jeszcze jestem w szoku, że te strony serio istnieją. Zdawałam sobie sprawę od dawna z inwigilacji, która przeprowadza Google, ale nie sądziłam, że dają tak banalny dostęp do tych informacji...to jest jakaś masakra, wiedza o nas wszystko i my już nie możemy nic z tym zrobić! ;/

Posty: 3   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Teraz jest poniedziałek, 20 lis 2017, 05:44