RetroShare 0.6.0
Jak się chronić przed wszechobecną inwiligacją, a także o zagrożeniach w Sieci.

Posty: 1   •   Strona 1 z 1
Avatar użytkownika
krzysiek4
Przyjaciel
 
Posty: 2711
Dołączył(a): poniedziałek, 27 sty 2014, 17:58
Lokalizacja: Peloponez

RetroShare 0.6.0

przez krzysiek4 » piątek, 18 lis 2016, 05:40

RetroShare to bezpłatne narzędzie, która umożliwia bezpieczną komunikację internetową między użytkownikami. Nie posiada żadnych serwerów centralnych – oferuje w pełni zdecentralizowany system wysyłania zaszyfrowanych danych.ObrazekProgram oferuje funkcję standardowego czatu, która pozwala na wysyłanie wiadomości tekstowych, udostępnianie plików (dokumentów, obrazów, itd.) w formie odnośników lub bezpośrednie wysyłanie ich do odbiorcy, a także zawiera rozmaite emotikony, dzięki którym wyrazimy swoje emocje. Różnicą, w porównaniu do innych komunikatorów sieciowych, jest to, że w przypadku RetroShare mamy gwarancję, iż umieszczane wpisy czy też pliki nie zostaną przechwycone przez niepowołane osoby (np. hakerów).

RetroShare nie ogranicza jednak użytkowników do korzystania z klawiatury – nic nie stoi na przeszkodzie, by nawiązać połączenie wideo za pomocą wtyczki VoIP i przeprowadzić rozmowę głosową.

Wśród funkcji programu znajdziemy również forum – RetroShare pozwala na czytanie postów oraz umieszczanie własnych komentarzy nawet w trybie offline (bez połączenia z Internetem), co okazuje się bardzo przydatne w podróży. Kiedy natomiast jesteśmy w sieci, aplikacja synchronizuje dane z forami innych użytkowników.


http://www.dobreprogramy.pl/RetroShare, ... 70881.html-
Co­kol­wiek będzie, co­kol­wiek się sta­nie, Jed­no wiem tyl­ko: spra­wied­li­wość będzie, Jed­no wiem tyl­ko: Pol­ska zmartwychwstanie.

Posty: 1   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Teraz jest piątek, 15 gru 2017, 06:14