Andrzej Duda odmówił patronatu
Bieżące wiadomości z okupowanego kraju

Posty: 1   •   Strona 1 z 1
Avatar użytkownika
krzysiek4
Przyjaciel
 
Posty: 2707
Dołączył(a): poniedziałek, 27 sty 2014, 17:58
Lokalizacja: Peloponez

Andrzej Duda odmówił patronatu

przez krzysiek4 » niedziela, 9 lip 2017, 12:04

Andrzej Duda odmówił patronatu obchodom rocznicy rzezi wołyńskiej

Posted by Marucha w dniu 2017-07-09 (niedziela)


Obrazek

Pobratymcy?Informację o odmowie patronatu obchodom rocznicy rzezi wołyńskiej przekazał na swoim profilu w serwisie Facebook ks. Tadeusz Isakowskicz-Zaleski.

Ksiądz Isakowicz-Zaleski opublikował list z decyzją odmowną. Duchowny zauważa, że list datowany na 7 czerwca br. jednak podkreśla, że do organizatorów ogólnopolskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa Obywateli Polskich na Kresach II RP dotarł dopiero teraz. Ksiądz podkreśla również oschłą formę odmowy.

W opublikowanym dokumencie można przeczytać, że prezydent Polski w związku z obchodzonym w tym roku po raz pierwszy Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez Ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej uczcił w sposób godny pamięć o ofiarach mordów na Wołyniu.

Ksiądz Isakowicz-Zaleski zaznaczył, że przedstawiciel Kancelarii Prezydenckiej nie pojawił się na dzisiejszej konferencji w Muzeum Niepodległości w Warszawie.

No cóż, Panu Prezydentowi widocznie już nie po drodze ani z rodzinami ofiar UPA i SS Galizien, ani z organizacjami kresowymi, patriotycznymi i niepodległościowymi, które nakładem pracy społecznej przygotowały owe uroczystości – stwierdził duchowny w swoim wpisie.

[A czy temu ch… kiedykolwiek było po drodze z Polakami? – admin]

Wpis księdza Isakowicza-Zaleskiego dotyczący odmowy patronatu rocznicy rzezi wołyńskiej:

https://www.facebook.com/plugins/post.p ... &width=500


Obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa Obywateli Polskich na Kresach II RP rozpoczęły się dzisiaj od konferencji popularno-naukowej z udziałem m.in. ks. Isakowicza-Zaleskiego, dr hab. Andrzeja Zapałowskiego, prof. Jerzego Roberta Nowaka i Ewa Siemiaszko.

Jutro rozpocznie się oficjalna część obchodów przy Grobie Nieznanego Żołnierza na Placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Dotarło do polactwa?
Admin

https://marucha.wordpress.com/2017/07/0 ... olynskiej/-

Obrazek
-
Co­kol­wiek będzie, co­kol­wiek się sta­nie, Jed­no wiem tyl­ko: spra­wied­li­wość będzie, Jed­no wiem tyl­ko: Pol­ska zmartwychwstanie.

Posty: 1   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Yahoo [Bot] i 2 gości

Teraz jest środa, 22 lis 2017, 14:43