Zakaz wypłacania wynagrodzenia w gotówce!
Bieżące wiadomości z okupowanego kraju

Posty: 1   •   Strona 1 z 1
Avatar użytkownika
krzysiek4
Przyjaciel
 
Posty: 2711
Dołączył(a): poniedziałek, 27 sty 2014, 17:58
Lokalizacja: Peloponez

Zakaz wypłacania wynagrodzenia w gotówce!

przez krzysiek4 » wtorek, 11 kwi 2017, 04:33

Nowy projekt Ministerstwa Rozwoju


Ministerstwo Rozwoju przedstawiło projekt zmian w Kodeksie pracy. Główny punkt nowych przepisów stanowi zakaz wypłacania wynagrodzenia w gotówce. Zamiast nich konieczne staną się przelewy na konto. Zdaniem pracowników resortu pozwoli to „realnie zwalczać szarą strefę”. Za cenę zwiększenia kontroli władzy nad społeczeństwem.Obrazek
Według aktualnych przepisów pensję należy wypłacać w gotówce. W praktyce takie postępowanie jest rzadkością. Większość pracodawców przelewa wypłaty na konta bankowe. Jak podaje poniedziałkowy „Puls Biznesu”, aż 87 proc. Polaków otrzymuje wynagrodzenie w formie przelewu.

Resort Rozwoju chce maksymalnie zwiększyć ilość tego typu operacji. Pomoże w tym wprowadzenie do Kodeksu pracy zapisu „o domyślnym wysyłaniu wynagrodzenia na konto bankowe”. Płatności gotówkowe są bowiem „domeną szarej strefy w gospodarce” – uważa ministerstwo.

„Płatności gotówkowe, w przeciwieństwie do elektronicznych, nie pozostawiają śladu, umożliwiając ukrycie transakcji (…) Tym samym wprowadzenie regulacji zmniejszającej rolę gotówki w gospodarce na rzecz płatności elektronicznych może przyczynić się do ograniczenia szarej strefy” – napisano w projekcie.

– Skorzystają na tym wszyscy. Zarówno polska gospodarka, jak i konsumenci. Udział transakcji bezgotówkowych należy zwiększać, bo są łatwe i zapewniają bezpieczeństwo obrotu. W Polsce tymczasem można zaobserwować kult gotówki, którą ludzie lubią dotykać, przekładać i patrzeć na nią, bo wtedy czują jej wartość – twierdzi Robert Łaniewski z Fundacji Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego.

Źródło: https://www.nwo.report/nwo/nowy-projekt ... towce.html

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/nowy- ... ce-2017-04
„realnie zwalczać szarą strefę”.

Obrazek


Taki system zastosowano w Grecji, pracownicy zwracają przelewy pracodawcom.


-
Co­kol­wiek będzie, co­kol­wiek się sta­nie, Jed­no wiem tyl­ko: spra­wied­li­wość będzie, Jed­no wiem tyl­ko: Pol­ska zmartwychwstanie.

Posty: 1   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Teraz jest piątek, 15 gru 2017, 06:36