Mu’ammar al-Kaddafi (1942-2011) - cytaty
Mądrości z życia wzięte, inspiracje, błyskotliwe spostrzeżenia dotyczące rzeczywistości.

Death to Lies
VIP Ranga

Mu’ammar al-Kaddafi (1942-2011) - cytaty

przez Death to Lies » sobota, 27 sie 2016, 11:00

Myśli człowieka, który wyprowadził naród libijski z nędzy i upokorzenia i wzniósł go na wyżyny chwały.
"Demokracja to kontrola ludu nad samym sobą."
Żródło: Zielona książka (1975), s.30

"Niech wszyscy wolni ludzie na świecie wiedzą, że nie ugięliśmy się i nie sprzedaliśmy własnej sprawy w zamian za obietnice osobistego bezpieczeństwa i stabilnego życia. Mieliśmy wiele ofert w tej sprawie, ale zdecydowaliśmy się walczyć, aby pokazać, co to obowiązek i honor"

Jestem gotów złożyć się w ofierze memu ludowi i nie opuszczę tej ziemi zroszonej krwią mych przodków, którzy walczyli z włoskimi i brytyjskimi kolonistami.

Jestem libijskim wojownikiem, który przyniósł Libijczykom chwałę. Pozostanę w Libii jako przywódca.

Należy zlikwidować armie, a ich miejsce powinien zająć zbrojny lud. Dopóki, bowiem istnieją regularne armie, dopóty istnieć będzie na świecie zagrożenie dla pokoju. Natomiast zbrojny lud jest w stanie sam się obronić, nie dąży do napaści na inne ludy, gdyż z natury rzeczy żaden naród nie ruszy sam z siebie przeciwko innemu narodowi.

Pozostaję z moim narodem i gotów jestem do śmierci w mękach

tn303
Administrator

Re: Mu’ammar al-Kaddafi (1942-2011) - cytaty

przez tn303 » sobota, 27 sie 2016, 22:00

To był jeden z ostatnich prawdziwych przywódców naszych czasów. Poniżej książka napisana przez libijskiego przywódcę. Stanowi ideologiczną podstawę ustroju w Libii oraz filozofię M. Kadafiego nt. polityczne i społeczne.

https://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2 ... a-ksiazka/