Wielka Brytania: walka o wegańskie banknoty
Czyli coś, co nas zdumiało, zaciekawiło, zastanowiło i czym chcielibyśmy podzielić się z innymi. Nie koniecznie w głównym temacie forum.

Posty: 1   •   Strona 1 z 1
Avatar użytkownika
krzysiek4
Przyjaciel
 
Posty: 2710
Dołączył(a): poniedziałek, 27 sty 2014, 17:58
Lokalizacja: Peloponez

Wielka Brytania: walka o wegańskie banknoty

przez krzysiek4 » piątek, 2 gru 2016, 05:14

Oto poważne problemy jakie mają ludzie w dzisiejszych czasach..Prezentacja nowych banknotów pięciofuntowych w Wielkiej Brytanii wywołała sprzeciw obrońców praw zwierząt. W nowych biletach Banku Anglii wykorzystano substancję pozyskiwana z tłuszczów zwierzęcych – do walki o wegańskie wersje banknotów stanęło już ponad 70 000 Brytyjczyków.

Obrazek

Nowe banknoty pięciofuntowe zawierają substancje odzwierzęce

Zawartość śladowych ilości łoju zwierzęcego w nowych banknotach polimerowych wyszła na światło dzienne na portalu społecznościowym Twitter, gdzie wprost zapytano o to bank centralny – donosi brytyjski „The Guardian”.

Bank Anglii wyjaśnił, że łój znalazł się w granulkach polimerowych, które były wykorzystane jako baza do produkcji nowych pięciofuntówek. Twórcy petycji, którą podpisało już ponad 70 000 ludzi, uważają to za nieakceptowalne. – To nie do zaakceptowania dla milionów wegan, wegetarian i grup wyznaniowych w Wielkiej Brytanii. Domagamy się zaniechania wykorzystania substancji odzwierzęcych w produkcji banknotów, których musimy używać – napisano w petycji.

Produkcją nominału zajmuje się zewnętrzna firma Innovia Security, która dostarcza granulat polimerowy do 80 różnych nominałów w 24 krajach na świecie. Wywołujące sprzeciw banknoty wprowadzono do obiegu w Wielkiej Brytanii we wrześniu tego roku.

Wykorzystanie polimeru w produkcji banknotów znacznie zwiększa ich wytrzymałość. Zalanie lub wypranie w pralce ich nie zniszczy. Nie są jednak odporne na działanie temperatur wyższych niż 120 stopni Celsjusza (stopią się pod wpływem żelazka). Trudniej jest je także rozerwać.

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Wielka- ... 87133.html


-

Świński łój w banknotach, świetna” broń „na muslimów. ;)

-
Co­kol­wiek będzie, co­kol­wiek się sta­nie, Jed­no wiem tyl­ko: spra­wied­li­wość będzie, Jed­no wiem tyl­ko: Pol­ska zmartwychwstanie.

Posty: 1   •   Strona 1 z 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Teraz jest poniedziałek, 11 gru 2017, 09:45